2. Jak siebie samego otoczyć miłością, właściwe ćwiczenie.

otoczyć siebie miłościąTo ćwiczenie jest jednym z najbardziej efektywnych, jakie znam, i może rozwiązać wiele problemów związanych z własnym ego i niską samooceną. Fascynuje mnie, że uczucie bezwarunkowej miłości potrafi zastaną energię w nas odblokować i uczynić ją bardziej mobilną, co fizycznie i psychicznie daje wiele sił.

Mała uwaga o sercu. Środek serca znajduje się dokładnie pośrodku klatki piersiowej. Lewa komora jest większa i bardziej umięśniona niż prawa i obie komory są trochę obrócone. Niemniej górna część przegrody serca, która jest między komorami i pod przedsionkami, leży dokładnie w środku serca i klatki piersiowej.

 

  1. Wywołaj energię między dłońmi tak, jak jest to opisane w ćwiczeniu I.
  2. Czując tę energię, pomyśl o osobie, którą bardzo kochasz. Wybierz osobę, do której miłość jest intensywna i nieskomplikowana, a więc nie osobę, która np. ostatnio Cię oszukała, jest poważnie chora czy umarła. Ja często myślę o dzieciach, wyobrażam sobie, co robią w danym momencie. Czuję wtedy, że moje serce „roztapia” się w miłości, i energetycznie przekazuje uczucie bezwarunkowej miłości do wszystkich komórek ciała. Odczuwam, że ta energia bezwarunkowej miłości wychodzi z serca i idzie równocześnie do obu dłoni. Przekazuję ją w pole między dłońmi. Dzięki temu to pole często staje się silniejsze.
  3. Jeśli zaczynasz czuć bezwarunkową miłość w sercu i w dłoniach, to umieść samego siebie (np. swój obraz) między dłońmi, czyli daj sobie tę miłość, którą darzysz osobę z Twoich myśli. Otocz siebie tą miłością. Poczuj siebie pomiędzy dłońmi, nieodwołalnie przyjmij, że wraz ze swoim obrazem umieszczasz swoją świadomość i duszę w polu miłości.
  4. Czuj nadal w sercu miłość i przekazuj to uczucie sobie.
  5. Co najmniej po minucie, najdłużej po kilku, powoli zakończ ćwiczenie.

 

Parę uwag:

– Jeśli nie czujesz energii między dłońmi, to też, jak najbardziej, możesz wykonywać to ćwiczenie. Energia bezwarunkowej miłości działa, niezależnie od tego, czy ją odczuwamy fizycznie. Ważne jest wywołanie samego uczucia bezwarunkowej miłości.

– Wiele osób przyznaje, że łatwiej niż siebie samego jest otoczyć kogoś innego miłością. Jeśli tak jest, to tym bardziej zachęcam do otoczenia się bezwarunkową miłością. Im bardziej siebie akceptujemy i kochamy, tym bardziej otwarci i pełni miłości jesteśmy wobec innych.

– Jeśli pojawią się głębokie, ukryte emocje, proszę wytrwać w powtarzaniu ćwiczenia, bo to znaczy, że ono działa.

– Ćwiczenie powinno trwać nie dłużej niż parę minut. Spróbuj powtarzać je kilka razy dziennie i co najmniej przez parę tygodni. Po dwóch tygodniach sprawdź, jak ludzie na Ciebie reagują.

– Osoby, z którymi jesteśmy w konflikcie, również można „umieścić w polu miłości”, miedzy dłońmi. To niesamowicie poprawia relacje z nimi, ale o tym już innym razem.

 

Powodzenia!