1. Jak otoczyć siebie samego miłością, energia między dłońmi.

To ćwiczenie ma bardzo wiele zalet, oto parę najważniejszych. Po pierwsze jest efektywne, najczęściej można od razu zauważyć jego działanie. Po drugie pozwala też fizycznie „odczuć” energię. Po trzecie działa ono na naszą psychikę i potrafi pomóc w przypadkach niskiego poczucia własnej wartości, czyli wtedy, gdy człowiek siebie niecałkowicie i niebezwarunkowo akceptuje i kocha. A to bardzo częste zjawisko w naszym społeczeństwie.

Dla przejrzystości podzielę zadanie na dwie części:

  1. Poczucie energii między dłońmi.
  2. Otoczenie się bezwarunkową miłością – właściwe ćwiczenie.

 

  1. Poczucie energii między dłońmi

BARDZO WAŻNE: Proszę się nie starać! ? Oczywiście robimy wszystko z uwagą, ale jednocześnie rozluźnieni, a nie skoncentrowani – czy to w pełni, czy też na jednym punkcie. Dłużej stosowana jednopunktowa koncentracja męczy i, jak sama jej nazwa wskazuje, jest ograniczona do jednego elementu. Tu chodzi o to, aby ćwiczenia nie kosztowały prawie żadnej energii, a ją wręcz mobilizowały. A dodatkowo – by pełne spektrum odczuć było dostępne i wszystko sprawiało przyjemność czy nawet zabawę. Proszę też nie oczekiwać rezultatów – to jest warunkowe. Im bardziej otwarci i rozluźnieni będziemy, tym szybciej pojawią się efekty.

 

  1. Proszę usiąść tak, aby obie stopy płasko przylegały do podłogi, nogi rozstawione dość szeroko, plecy wyprostowane – najlepiej, aby nie dotykały oparcia. Można zamknąć oczy, wziąć parę głębokich oddechów i rozluźnić się. Wszystko na luzie.
  2. Przesunąć własną energię w dół, czyli najczęściej z głowy przejść myślami w dół, w krocze. Efektowne jest „chwycenie energii duchem” i przeniesienie jej w dół. (To wszystko sprawia, że możemy lepiej czuć.)
  3. Następnie należy zbliżyć wewnętrzną stroną dłoni do siebie – na odległość około 40 cm.
  4. Przy odrobinie szczęścia już teraz można poczuć pulsującą między dłońmi energię.
  5. Proszę z różną szybkością przybliżać dłonie do siebie i potem je oddalać. Poczujemy wtedy jakby „bańkę mydlaną”, którą ściskamy i rozciągamy. To energia, warto się nią pobawić ?.
  6. Uwaga przesuwa energię. Im więcej uwagi skierujemy na dłonie, na energię między dłońmi, tym lepiej ją poczujemy. Pamiętajmy, że wszystko robimy rozluźnieni.
  7. Jeśli energii nie czuć, można zaczerpnąć ją z ziemi. Przesuwamy wtedy z uwagę (myśli) na stopy, a następnie jeszcze niżej – na ziemię. Następnie proszę „zaczerpnąć” energię z ziemi (dla osób, które chcą sobie to wizualizować: można pomyśleć o energii ziemi w kolorze czerwonym) i poprzez nogi, tułów, serce, ramiona dostarczyć ją do dłoni.

Jeśli za pierwszym razem nie uda się jej poczuć, warto popróbować parę razy. To, że energia znajduje się między dłońmi, jest bez dwóch zdań.

Powodzenia i dobrej zabawy!