Jak podążać za intuicją i jak jej zaufać

albert einstein qoute intuition„Jedyną cenną rzeczą jest intuicja”

– Albert Einstein

 

Mamy w sobie moc, która podpowiada nam, co mamy zrobić, co wybrać. Ta moc chce dla nas tylko szczęścia i wie o wiele lepiej od naszego rozumu, co jest dla nas dobre. To intuicja, boska cząstka, która jest w nas i która nierozerwalnie jest połączona z Bogiem – źródłem. Intuicja mówi do nas cały czas, choć nie każdy wie, jak ją usłyszeć ani jak się nią posługiwać. Oto parę ogólnych rad.

  1. Decyzja. Zaufaj intuicji i chciej za nią podążać.
  2. Nie dopuść, aby rozum przejął kontrolę. Jeśli chcesz coś zrobić intuicyjnie, to się nie zastanawiaj. Gdy się zastanawiamy, to włączamy mózg, który działa zupełnie inaczej. On przetwarza dane, może przedstawić różne opcje, szczególnie te „niebezpieczne”, i pokazać to, co jest już znane, i jest najmniej ryzykowne. To są piękne funkcje mózgu, ale mózg tylko przetwarza dane, serce (intuicja) WIE. Myśli niestety płyną nieprzerwanie i zagłuszają głos intuicji.
  3. Tempo. Jeśli chcesz się zdać na intuicję, to warto podjąć decyzję szybko – decyzję, która płynie z naszego wnętrza, z serca. Jeśli będziemy się dłużej zastanawiać, to mózg przejmie wiodącą rolę i on będzie chciał zadecydować.
  4. Ważne życiowe decyzje. Jeśli chcesz potwierdzenia, że dobrze odczytujesz podpowiedzi intuicji (przydatne w „większych sprawach), po kliknięciu w ten link dowiesz się, jak to sprawdzić.
  5. Medytacja pomaga w wyciszeniu się i lepszemu słyszeniu głosu serca, tutaj przykład.
  6. Uczucie. Zapamiętaj uczucie z chwili, w której intuicja (serce) do Ciebie mówi. Dzięki temu będzie Ci łatwiej w przyszłości je rozpoznać.
  7. Doświadczanie. Im częściej będziesz zdawał się na intuicję, tym wyraźniej będzie ona do Ciebie mówić.
  8. Ciało. Zwróć uwagę na reakcję ciała, ciało Cię nie okłamie. Gdy poczujesz odprężenie, to możesz być pewna bądź pewny, że dobrze wybrałaś/-eś.

 

Dobrej zabawy!

Tutaj znajdziecie wpisy, jak się nią posługiwać intuicją w dużych i małych sprawach.