Medytacja – jak się wyciszyć?

kwiat lotosuPozycja:

Usiądź lub połóż się wygodnie, możesz też po prostu „zawinąć się” na fotelu, możesz chcieć mieć wyprostowany kręgosłup, możesz chcieć usiąść w pozycji lotosu – wybierz to, co wygodne, dla Ciebie.

Oczy:

Zamknij oczy, jeśli Ci to pomaga w odprężeniu i zatrzymaniu potoku myśli. Oczy mogą też postać otwarte, synchronizujemy wtedy nasze trzecie oko.

Oddech:

Pooddychaj parę razy głęboko, odprężaj się z każdym wydechem.

Świadomość swojego ciała:

Poczuj swoje ciało, przejdź z uwagą od stóp przez łydki, kolana uda, biodra, tyłów, szyję do głowy. Możesz poruszać delikatnie np. nogami czy biodrami, aby je lepiej poczuć.

 

Wejdź ze swoimi myślami do środka głowy. Bądź w swoim mózgu – wyobraź sobie, że gdybyś mógł lub mogła tam otworzyć oczy, to zobaczyła lub zobaczyłbyś środek swojej czaszki. Nie wyobrażaj sobie, że jesteś w mózgu, wiedz, że tam jesteś. Nic nie musisz robić, po prostu bądź w swoim mózgu.

Po paru minutach skieruj swoją uwagę na dół, poprzez gardło, szyję do serca – na środek klatki piersiowej. Jeśli chcesz, to możesz tam położyć dłoń, aby lepiej wszystko poczuć.

Pooddychaj głęboko parę razy niejako swoim „sercem”. Poprzez serce i krew rozchodzą się do każdego zakątka Twojego ciała wszelkie potrzebne substancje, a poprzez czakrę serca – także energia potrzebna do życia.

Mając uwagę cały czas skupioną na sercu, powiedz głośno lub w myślach słowa: „bezwarunkowa miłość”. Wiedz, że poprzez serce jesteś nierozerwalnie połączony ze Źródłem / Bogiem / Polem Kreacji / Polem Bezwarunkowej Miłości. Poczuj, co to z Tobą robi, poczuj drgania wychodzące z serca i rozchodzące się po całym ciele.

Pozostań chwilę, odczuwając te drgania.

 

Gdy będziesz gotowy/a, otwórz oczy.