1. Co to jest uczucie „tak”

uczucie takUczucie „tak” to słuchanie i podążanie tam, gdzie wskazuje nasz wewnętrzny kompas. Słuchanie przeczucia, które dokładnie mówi to, co jest dla Ciebie dobre, a co nie. To uczucie „tak” (a także uczucie „nie”!) prowadzi prosto do Twojego serca, do wewnętrznego spokoju.

Ten wewnętrzny spokój daje możliwość wszystko w Tobie rozjaśnić. Także to, co być może nieświadomie wciąż w sobie odrzucasz. W swoim wewnętrznym świetle – w tej cudownej otwartej przestrzeni, w której wszystko jest dobre dokładnie takie, jakie jest – wszystko to, co jest podzielne, może wyjść na światło i się uwolnić. To zwiększy wewnętrzny spokój, wolność i obfitość. Wierząc w to, co mówi nasze serce i słuchając uczuć „tak” i „nie”, dostrajamy się do bijącego serca, pełni życia, abyś mogli żyć w harmonii ze swoim sercem. Kiedy Twoje serce bije spójnie z Twoim życiem, wtedy też wszystkie Twoje komórki biją radośnie i harmonijnie. Twoje ciało wytwarza endorfiny – hormony szczęścia i odpręża się. Będąc wiernym temu, co jest dla Ciebie właściwe, tworzysz przestrzeń dla ciała i umysłu, aby zharmonizować się z duszą i jej przeznaczeniem. Kiedy podążasz za swoim uczuciem „tak” z szacunkiem zarówno dla granic swoich, jak i innych osób, to radość, wolność, spontaniczność i spokój zyskują dla siebie przestrzeń, co odzwierciedla się w codziennym życiu.

Uczucie „tak” można rozpoznać jako ochotę do życia i rosnącą energię. Daje radość. Czujesz się rześki i energiczny.

Zaś uczucie „nie” to ociężałość i zmniejszająca się energia. Pozostawia Cię zmęczonym i pustym, przygnębionym, bez inspiracji i pozbawionym znaczenia uczucia. To są sygnały od Twojego ciała i umysłu, które wskazują, że zbliżasz się do jakiejś granicy lub coś jest nie tak w Twoim życiu.

 

Za: Linda Rood, Het Ja-gevoel (Uczucie „tak”).